Tarnowskie Centrum Integracji Społecznej zostało utworzone przez Fundację Partnerstwo Dla Przyszłości, która działa m.in. w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej.
Głównym celem działalności Tarnowskie Centrum Integracji Społecznej jest przygotowanie osób realizujących indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego do włączenia społecznego oraz efektywnego funkcjonowania na otwartym rynku pracy.
REINTEGRACJA ZAWODOWA U PRACODAWCY
Osoby będące pod opieką (Uczestnika Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej) mogą zostać skierowane do Pracodawcy w celu rozwinięcia lub zdobycia wiedzy/umiejętności/kwalifikacji oraz doświadczenia do wykonywania danego zawodu.
Nauka zawodu w naturalnym środowisku pracy nie jest „zatrudnieniem” w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy.
W tracie reintegracji zawodowej uczestnik Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej otrzymuje – wraz z świadczeniem integracyjnym wypłacanym przez Centrum, ubezpieczenie społecznym i zdrowotnym, opłacanym podatkiem, badaniem lekarskim, szkoleniem BHP, ubezpieczeniem NNW oraz posiłkiem – pakiet usług i wsparcie specjalistów Centrum z zakresu reintegracji społecznej i zawodowej.
Warunki i zasady współpracy określone w umowie zawartej pomiędzy Tarnowskim Centrum Integracji Społecznej a Pracodawcą, są uzgadniane indywidualnie i dostosowane do potrzeb i możliwości każdego Pracodawcy.
Maksymalny okres współpracy Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej z Pracodawcą, w zakresie reintegracji zawodowej uczestnika, może trwać aż do 18 miesięcy.
Tarnowskie Centrum Integracji Społecznej
Dla pracodawcy:
Skontaktuj się z nami!
Szukasz dobrego pracownika?
Potrafimy Ci pomóc!
Zatrudnienie wspierane.
Ponadto pracodawca, który podejmie współpracę z Centrum może liczyć na dalsze wsparcie po zakończeniu reintegracji zawodowej uczestnika Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej w postaci zatrudnienia wspieranego:
– Jest to wsparcie finansowe dla Pracodawcy, który zatrudni na umowę o pracę osobę kończącą uczestnictwo w zajęciach Centrum (absolwenta Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej),
– Pracodawca może otrzymywać przez okres 12 miesięcy częściową refundację wynagrodzenia pracownika:
100% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne, w pierwszych
3 miesiącach,
80% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne, w następnych
3 miesiącach,
60% zasiłku dla bezrobotnych wraz ze składką na ubezpieczenie społeczne, w pierwszych
6 miesiącach.
W zamian pracodawca zobowiązuje się do zatrudnienia skierowanego pracownika przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy.
Komu pomagamy?
Uczestnikami Tarnowskiego Centrum Integracji Społecznej mogą zostać osoby określone
w Ustawie o zatrudnieniu socjalnym. Są to w szczególności osoby, które ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich potrzeb życiowych
i zawodowych.
Dla szukającego pracy
Chcesz pracować?
Potrafimy Ci pomóc!
Reintegracja społeczna i zawodowa
Uczestnictwo w zajęciach w TCIS w ramach opracowanego Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego może trwać do 18 miesięcy, podczas którego zapewniamy:
– świadczenie integracyjne wraz z premią motywacyjną do wysokości 150% zasiłku dla osób bezrobotnych (w rozumieniu Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy),
– ubezpieczenie emerytalno-rentowne,
– ubezpieczenie zdrowotne,
– ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
– badania lekarskie,
– szkolenie BHP,
– specjalistyczne doradztwo zawodowe,
– warsztaty edukacyjne,
– doradztwo obywatelsko – społeczne,
– warsztaty zawodowe pod opieką instruktora zawodu,
– możliwość praktycznej nauki zawodu u pracodawców działających w różnych branżach,
– pakiet usług i wsparcie specjalistów Centrum: psychologa, pracownika socjalnego, terapeuty uzależnień, trenera rozwoju osobistego/coacha, pośrednika pracy,
– tematyczne grupy wsparcia,
– możliwość rozwoju kompetencji cyfrowych,
– naukę obsługi komputera,
– jeden nieodpłatny posiłek dziennie (lub jego ekwiwalent),
– zajęcia kulturalne i rekreacyjne,
– imprezy okolicznościowe i spotkania integracyjne, zarówno stacjonarne, jak i plenerowe.
O nas
Tarnowskie Centrum Integracji Społecznej zostało utworzone przez Fundację Partnerstwo dla Przyszłości, która działa m.in. w obszarze reintegracji społecznej i zawodowej.
Status Centrum Integracji Społecznej nadany został decyzją Wojewody Małopolskiego z dnia 27 maja 2015 r. TCIS realizuje swoje zadania w oparciu o Ustawę o zatrudnieniu socjalnym.
Głównym celem działalności TCIS jest przygotowanie osób realizujących Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego do włączenia społecznego oraz efektywnego funkcjonowania otwartym rynku pracy.