Pomoc Ukrainie

Od dnia 24 lutego, datowanego jako początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, ponad 8 milionów osób musiało opuścić swoje domy, szukając schronienia w innych miejscach kraju oraz poza jego granicami. Dzień ten  na zawsze już będzie kojarzył się z barbarzyńskim atakiem Rosji na Ukrainę. Ten dzień zmienił życie całego ukraińskiego narodu. Czy tylko ukraińskiego narodu?

Choć zmagania militarne toczą się daleko od naszych domów, bez dwóch zdań wojna wkroczyła w naszą codzienność. Doświadczamy jej wszyscy. Polską odpowiedzią na agresję Rosji i chaos wojny okazała się wspaniała solidarność. Bezpieczne miejsce i wsparcie w Polsce znalazło ponad 3miliony ukraińskich obywateli. Spora liczba uchodźców przybyła również do Tarnowa i okolicznych miejscowości.

Wobec dramatu tylu ukraińskich dzieci, kobiet, osób starszych i schorowanych – nie mogliśmy pozostać bierni i obojętni. Fundacja Partnerstwo Dla Przyszłości wraz ze Stowarzyszeniem Po Prostu Razem podjęło wiele form aktywności, aby pomóc potrzebującym.

Już od lat organizacje ściśle współpracują z Bankiem Żywności w Krakowie, niosąc pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Dlatego jedną z form pomocy stało się zorganizowanie pomocy żywnościowej dla uciekających przed wojną. Do tej pory żywność długoterminowa została przekazana ponad 300 uchodźcom przebywających w Tarnowie oraz gminach ościennych.

Mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą chociaż odrobinę radości wielu ukraińskim rodzinom w tym niezwykle trudnym czasie, staną się źródłem wiary w lepsze jutro i dadzą więcej siły, aby przetrwać ten trudny czas.

Pomoc
rzeczowa

Dzięki naszym sponsorom mogliśmy przekazać trzy nowe w pełni programowe laptopy firmy HP.

Dowiedz się więcej

Pomoc
żywnościowa

Do tej pory żywność długoterminowa została przekazana ponad 300 uchodźcom przebywających w Tarnowie oraz gminach ościennych.

Dowiedz się więcej